W dniach 9-12 października w Zakopanem odbyła się VII Konferencja Naukowa z cyklu „Modelowanie Przepływu Wód Podziemnych”. Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy hydrogeologów z całej Polski. Podczas Konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych referatów, wziąć udział w dyskusjach panelowych i przyjrzeć się zagadnieniom przedstawionym na posterach oraz wziąć udział w warsztatach komputerowych (m.in. program GMS oraz Visual Modflow Flex) prowadzonych przez specjalistów.

Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej była nie tylko organizatorem Konferencji, ale również czynnym uczestnikiem – nasi pracownicy i doktoranci pochwalili się wynikami swoich badań oraz

pomysłami na przyszłość.

Podczas Konferencji Stowarzyszenie Hydrogeologów Polskich przyznało również tytuł ASA HYDROGEOLOGII 2016 pracownicy naszej Katedry, dr inż Ewie Kret (link do informacji)

W Konferencji udział wzięło prawie 100 specjalistów z polskich jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw, m.in. z: AGH w Krakowie, CUPRUM Wrocław, Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, PIG-PIB, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, SGGW w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytutu Górnictwa Odkrywkowego POLTEGOR.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja Konferencji będzie cieszyć się jednakowo dużym zainteresowaniem i odbędzie się w równie pięknym miejscu.

Szczegółowe podsumowanie VII Konferencji Naukowej „Modelowanie Przepływu Wód Podziemnych” już wkrótce na stronie www.mpwp2016.agh.edu.pl.

DSC08456   DSC08465

DSC08533   DSC08642